“Pentru mine fotografia a devenit un mod de viaţă, îmi imaginez cadre, îmi place să creez scenarii şi poveşti vizuale care să prindă viaţa în imaginile mele. Îmi place culoarea în fotografie, stările, atitudinile romantice, frumuseţea şi veselia. De asemenea îmi place să surprind strada cu povestile ei cu trăirile, bucuriile  şi dezamăgirile ei. Genurile mele preferate in fotografie sunt: portretul, fotografia de moda, fotografia eseu si fotografia etnografica.
  

2011- Membru al Asociaţiei Artiştilor Fotografi din România, din 2017 distinsa cu titlul EAAFR

2011- Membru al Societatii Americane de Fotografie ( Photographic Society of America)

2012- Artist al Federatiei Internationale de Arta Fotografica AFIAP

2016 – Titlul de Excelenta al Federatiei Internationale de Arta Fotografica EFIAP

2016 – Lector la Varadinum Photo School Oradea

2017- Titlul de Excelenta in rang de Bronz al Federatiei Internationale de Arta Fotografica EFIAP/b

2017 – Vicepresedinte la Varadinum Foto Club

2018 – Membru in Uniunea Globala a Fotografilor (Global Photographic Union-GPU)

2018 – Titlul ,,Aphrodite" si Crown ** al GPU

2018 – Absolvent Master la Facultatea de Arte din Oradea, sectia ,,Pictura si Multimedia"

2019 – Titlul de Excelenta in rang de Argint al Federatiei Internationale de Arta Fotografica EFIAP/s

2019 – Membru stagiar in Uniunea Artistilor Plastici Filiala Bihor

2020 – Titlul  PPSA – Proficiency of Photographic Society of America  

2020 – Titlul de Excelenta in rang de Aur al Federatiei Internationale de Arta Fotografica EFIAP/g

2021 – Titlul de MAAFR – Maestru al Asociatiei Artistilor Fotografi din Romania

2021 – Titlul de EPSA – Excelenta a Societatii Americane de Fotografie

Peste 300 de premii la Saloanele Nationale si Internationale de fotografie in peste 54 de tari.

Peste 80 de expozitii personale si de grup in tara si strainatate

Peste 2000 de lucrari acceptate la Saloanele Nationale si Internationale de Fotografie

Participant la numeroase workshop-uri si tabere de fotografie

Formator autorizat CNFPA cod COR/CN 242401

Evaluator in sistemul formarii profesionale continue cod COR 242411

Membru in 15 jurii la saloanele internationale de arta fotografica din 6 tari 

 

“For me, photography has become a way of life, I imagine frames, I like to create visual stories come alive in my images. I like the color in the picture, moods, attitudes romantic beauty and joy.
Also I like to surprise street stories and feelings.
My favorite genres in photography are: portrait, fashion photography, photo essay and ethnographic photography.

2011 – Member of the Association of Art Photographers from Romania, awarded in 2017 with E.AAFR

2011 – Member of Photographic Society of America

2012 – Artist of the Federation International de L’Art Photographique AFIAP

2016 – Excellence of the Federation International de L’Art Photographique, EFIAP

2016 – Lector of photography at Varadinum Photo School Oradea Romania

2017 – Vicepresident of Varadinum Photo Club Oradea Romania

2017- Excellence/bronze of the Federation International de L’Art Photographique, EFIAP/b

2018 – Member of Global Photographic Union

2018 – Title ,,Aphrodite" and Crown** of Global Photographic Union

2018 – Graduate Master of the University Oradea, Faculty of Arts, Painting – Multimedia Section

2019 – Excellence/silver of the Federation International de L’art Photographique, EFIAP/s

2020 – Title PPSA – Proficiency of Photographic Society of America

2020 – Excellence/gold of the Federation International de L’art Photographique, EFIAP/g

2021 – Title MAAFR – Master of the Association of Art Photographers from Romania

2021 – Title EPSA – Excellence of Photographic Society of America

Over 300 prizes at National and International Salons in more than 54 countries
Over 80 personal and group exhibitions.
Over 2000 photos was acepted at National and International Salons
Participated in many workshops and photo camps.
Member of 15 international juries of photographic art, from 6 countries

CNFPA authorized trainer code COR CN 242401

Evaluator in the system of continuous professional training code COR 242411

PREMII

2011
1.FIAP HM -BUCOVINA MIL III – RUNNING FROM POLLUTION
2.PSA HM -GASO USA – PAINTER OF CHURCH
3.PSA HM -GASO USA – SOUL SINGING
2012
4. PSA HM – GASO P’TREE USA – CLOSE TO THE CLOUDS
5.PSA HM – GASO W’STOCK USA – TIME WATCHING
6. PSA HM – GASO DIXIE USA – TIME WATCHING
7. PSA HM – GASO P’TREE USA – SURPRISE ME
8. PSA HM – GASO DIXIE USA – ROXANNE
9. PSA HM – GASO DIXIE – SCENT OF A WOMAN
10. PSA HM – P’TREE USA- SENSUALITY
11. PSA HM – GASO ATLANTA – SENSUALITY
12.PSA HM – GASO DIXIE USA – SENSUALITY
13. MEDALIE – GASO ROME USA – SENSUALITY
14. PSA HM – GASO P’TREE USA – FEMINITY
15. PSA HM – GASO W,STOCK USA – FEMINITY
16. PSA HM – GASO P’TREE USA – SILENT SIMPHONY 1
17-PSA HM – GASO ROME USA – SILENT SIMPHONY 1
18. PSA HM – GASO P’TREE USA – THE RACE
19. PSA HM – GASO W’STOCK USA – THE RACE
20. . MEDALIE GASO – DIXIE USA – THE RACE
21. PSA HM – GASO P’TREE USA 2012 – BEAUTY
22.PSA HM – GASO W’STOCK USA 2012 -.BEAUTY
23. PSA HM – GASO ROME USA 2012 – BEAUTY
24.PSA HM – GASO DIXIE USA 2012 – GOING HOME
25.MEDALIE ARGINT – EVA XXI SLATINA – INTRECEREA SOCIALISTA
26.MENTIUNE AAFR – AR-TUR ARAD – CETATEA INEU
27.MENTIUNE AAFR – AR-TUR ARAD – PRIMAVARA LANGA CETATE
28.UPI GOLD MEDAL – 1’ST INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY ,,WOMAN’’ SERBIA – GOING HOME
29. PSA HM 1ST INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY ,,WOMAN” SERBIA 2012 – NEAR THE CLOUDS
30.PSA HM – NORGA W’STOCK USA – SILENT SIMPHONY 1
31.MEDALIE – NORGA P’TREE USA – SILENT SIMPHONY 1
32. PSA HM NORGA – OCONEE USA – SILENT SIMPHONY 1
33. PSA HM NORGA – ATLANTA USA – SILENT SIMPHONY 1
34. PSA HM NORGA – P’TREE USA –SILENT SIMPHONY 4
35. PSA HM- NORGA ROME USA – GOING HOME
36.PSA HM – NORGA OCONEE USA – GOING HOME
37.PSA HM – NORGA ATLANTA USA – SLEEP TWO
38.MEDALIE DE BRONZ – SALONUL NATIONAL GERMANII DIN ROMANIA – IN VIZITA
39. MENTIUNE AAFR -SALONUL NATIONAL GERMANII DIN ROMANIA – FEMEIA MISTERIOASA
40 MENTIUNE AAFR – SALONUL NATIONAL BIHORUL PITORESC – SIRUL CANONICILOR
41.PSA HM – DIGA W’STOCK USA – LOOKING FOR THE SUN
43.PSA HM – DIGA P’TREE USA – DEEP MIND
44.MEDALIE – DIGA ATLANTA USA – DEEP MIND
45. PSA HM DIGA ROME USA – DEEP MIND
46. PSA HM – DIGA ATLANTA USA – THE RACE
47. PSA HM – DIGA W’STOCK USA – THE RACE
48. PSA HM – DIGA DIXIE USA – THE RACE
49.PSA HM – DIGA P’TREE USA – ME AND GUITAR
50. PSA HM – DIGA OCONEE USA – ME AND GUITAR
51. PSA HM – DIGA DIXIE USA – ME AND GUITAR
52. PSA HM – DIGA ROME USA – ME AND GUITAR
53.PSA HM – DIGA ATLANTA USA – SANZIANA’S FEELINGS
54.MEDALIE – DIGA ROME USA – SANZIANA’S FEELINGS
55.MEDALIE – DIGA P’TREE USA – AMALIA
56.PSA HM – DIGA OCONEE USA – AMALIA
57. PSA HM – DIGA ATLANTA USA – AMALIA
58. PSA HM – DIGA W’STOCK USA – AMALIA
59. PSA HM – DIGA W’STOCK USA – AMALIA
60. BOS – DIGA DIXIE USA – AMALIA
61. PSA HM – DIGA ROME USA – AMALIA
62.MEDALIA DE ARGINT AAFR- SIRMP 2012 –FUNFAIR
63.MEDALIA DE BRONZ AAFR- SIRMP 2012 –TIMPUL CRIZEI
64. MEDALIA DE BRONZ AAFR- SIRMP 2012 –DIFFERENT PERSPECTIVE

2013
65. MEDALIE PSA – GASO DIXIE USA – AMALIA
66. PSA HM – GASO ROME USA – AMALIA
67. PSA HM – GASO WOODSTOCK USA- AMALIA
68.PSA HM – GASO WOODSTOCK USA – MEMORIES
69. PSA HM – GASO ATLANTA USA – MEMORIES
70.PSA HM – GASO P’TREE USA – CLOCK OF LIFE 1
71.MENTIUNE AAFR – EVA XXI SLATINA – AMINTIRI
72.DIPLOMA PSA – 3rd IEAP Photo Focus 2013 Kumanovo Macedonia –GOING HOME
73.TROFEUL DE AUTOR SALONUL NATIONAL EVREII DIN ROMANIA 2013
74. MEDALIE DE AUR AAFR – SALONUL NATIONAL EVREII DIN ROMANIA 2013-COMUNIUNE
75. MEDALIE DE ARGINT FCER SALONUL NATIONAL EVREII DIN ROMANIA 2013-INAINTE DE SLUJBA
76. MENTIUNE AAFR – SALONUL NATIONAL EVREII DIN ROMANIA 2013-LA SINAGOGA
77. MENTIUNE AAFR – SALONUL NATIONAL EVREII DIN ROMANIA 2013-RABINUL SPUNE
78. MENTIUNE AAFR – SALONUL NATIONAL EVREII DIN ROMANIA 2013-CU GANDUL LA TIMPUL DE IERI
79. TROFEUL DE CRISTAL – PREMFOTO 2013 – GANDURI MISTERIOASE
80. PLACHETA PREMFOTO 2013 la categoria Portret- Dantelarie(Evantai)
81. TROFEUL DE CRISTAL PREMFOTO 2013 la categoria Eseu- Masa Tacerii
82. MEDALIE DE ARGINT – AAFR –SIRMP 2013-TRISTETE

2014
83. PREMIUL 1 – APOLO PHOTO CONTEST TARGU MURES 2014 CAT. OBIECT TRADITIONAL – VALTOAREA
84. MEDALIA DE BRONZ EUROREGIUNEA HAJDU BIHAR 2014 – NO HOME NO FUTURES
85.PAAT BRONZE MEDAL – CARPATHIAN DRAG UKRAINA – NO HOME, NO FUTURE
86. LUOHU CUP SHENZEN CHINA 2014 – THE RACE
87. MENTIUNE AAFR – VASILE VENIG LASZLO CAREI 2014 – GOING HOME
88. MEDALIA DE BRONZ – ETNOGRAFICA SLATINA 2014 –MARAMURES 5

2015
89.MEDALIE DE BRONZ FIAP – CARPATHIAN KRUH UKRAINA 2015 – JOY IN POPPIES
90. FIAP HM – DABAS UNGARIA 2015 – LIGHT AND SHADOW
91. PLACHETA CAROL POP DE SZATHMARI – ROMII DIN ROMANIA 2015 – TIGANIADA 2
92. BARDAF HM – SLOVACIA 2015 –BLUE WATER
93. MENTIUNE UPI – BEST OF CF BRAILA 2015 – MISSING YOU WINTER
94. MEDALIA DE BRONZ FOTOCLUB HOMOROD 2015 – CURCUBEU TOXIC 2
95. MENTIUNE FIAP HM – 7TH ICS INTERNATIONAL DIGITAL CIRCUIT SUA 2015 COLOR ANEIHEIN –MY MAGIC DREAM IN MY MAGIC WORLD
96. FIAP HM -TARGU MURES 2015 –PETRA
97. MEDALIA DE AUR -SALONUL MIHAI DAN CALINESCU CRAIOVA 2015 – PETRA
98. MEDALIA DE ARGINT SALONUL MIHAI DAN CALINESCU CRAIOVA 2015 – SIMPLITATE
99. MEDALIA DE ARGINT SALONUL MIHAI DAN CALINESCU CRAIOVA 2015 – AROME
100. MEDALIA DE BRONZ SALONUL MIHAI DAN CALINESCU CRAIOVA 2015 – AMALIA
101. MEDALIA DE BRONZ AAFR VASILE VENIG LASZLO CAREI 2015 – PETRA
102. MENTIUNE AAFR – VASILE VENIG LASZLO CAREI 2015 – MARAMURES 5
103. DIPLOMA NSPAU – PANORAMA OF MY COUNTRY UKRAINA 2015 – ROUSSANOU
104. MEDALIE DE ARGINT FIAP –SALONUL INT. DE ARTA FOTOGRAFICA ARAD – SIMPLITATE
105. MEDALIE DE ARGINT FIAP-SALONUL INT. DE ARTA FOTOGRAFICA ARAD – PETRA
106. MEDALIA DE ARGINT AAFR- SALONUL INT. DE ARTA FOTOGRAFICA ARAD – SIMFONIE DE TOAMNA
107. MEDALIE DE BRONZ AAFR -BEST 100 TARGU MURES 2015 – SIMFONIE DE TOAMNA
108. TROFEUL DUNAREA DE JOS GALATI 2015 –ROUSSANOU
109. MEDALIA DE BRONZ FEMEIA 2015(EXPO) – VANT IN PAR
110. DIPLOMA Salonul ,,FIAP IN MY HEART FOREVER" ARABIA SAUDITA 2015

2016

111. MEDALIE DE BRONZ – CFFU APRICOT PHOTO ARMENIA 2016 –DANSE 5
112.DIPLOMA 10 SANTORINI 4TH GREEK PHOTOGRAPHIC CIRCUIT 2016 – SANZIANA 2
113.MEDALIE DE AUR IUP KIEV FOTO SALON UCRAINA 2016 – METEORA
114. DIPLOMA L&S – 1st Int.Salon of Art Photo Moldova Circle 2016 – SANZIANA 2
115. DIPLOMA UPAM – 1st Int.Salon of Art Photo Moldova Circle 2016 – ROUSSANOU
116. APG SILVER MEDAL – 1st Int.Salon of Art Photo Georgia Circle 2016 – SANZIANA 2
117. FIAP HM – ,,Bon Voyage" Circuit Serbia- Zajekar 2016 – ROUSSANOU
118. SALON BRONZE MEDAL – ,,Bon Voyage" Circuit Serbia- Zajekar 2016 – BALANCE
119. SALON PRIZE 2- ,,Bon Voyage" Circuit Calafat – Romania 2016 – MERMAID FAIRY TALES
120. GOLD PSA – Best of CF BRAILA 2016 – SANZIANA 2
121. PSA RIBBON – Best of CF BRAILA 2016 – MEXICO LINDO
122. PSA RIBBON – Best of CF BRAILA 2016 – BALANCE
123. RPS RIBBON – Best of CF BRAILA 2016 – GAME IN A SUMMER DAY
124. PSA HM – 1st Int.Salon Brezovica 2016 – NO HOME, NO FUTURE
125. GPU HM 5 – 4tH OLIMPIC PHOTO CIRCUIT 2016-HERMES – NO HOME, NO FUTURE
126. FIAP HM – ,,VASILE VÉNIG LÁSZLÓ" SALON CAREI 2016 – SANZIANA 2
127. MEDALIE ARGINT AAFR – ARS FOTOGRAFICA ARAD 2016-VIS ALB
128. MENTIUNE AAFR – ARS FOTOGRAFICA ARAD 2016-BISERICA DINTRE NORI
129. MEDALIE ARGINT AAFR – SALONUL DUNAREA DE JOS GALATI 2016 –BISERICA DINTRE NORI
130. MEDALIA DE AUR CAROL POP DE SZATHMARI SALONUL DUNAREA DE JOS GALATI 2016 – SANZIANA 2
131. PREMIUL ART IMAGE ,,TRADITII CLUJENE” 2016 – VIOARA CU GOARNA
132.LOCUL 3 – TRADITII CLUJENE 2016 – VII SI MORTII – CAT.MONO
133. MENTIUNE AAFR – BUCOVINA MIL.3 SUCEAVA 2016 – MEXICO LINDO
134. CAMPINA BRONZE MEDAL – 1st CAMPINA INT. EXH.PHOTO CIEP 2016-PETRA
135. PSA HM – 1st CAMPINA INT. EXH.PHOTO CIEP 2016 – MARAMURES 5
136. AAFR HM – SIAF 2016 – SANZIANA 2
137. AAFR HM –BEST 100 MIERCUREA CIUC – SANZIANA 2

2017

138. MEDALIE DE BRONZ –NEAR THE CLOUDS – SINGIDUNUM

SERBIA

139. GOLD PSA – MY MAGIC DREAM IN MY MAGIC WORLD

-DIGIFOCUS INDIA 2017

140.SCPS GOLD MEDAL – SANZIANA 2 – SINGAPORE 2017

141. FIAP HM – MELANCHOLIC BRIDE – HAP INDIA 2017

142. MOL DIPLOMA – DANSE 5 –PHOTOMAGIC INDIA 2017

143. PSA GOLD – NO LIMIT – BAWS SALON INDIA 2017

144. FIAP HM – POETRY – BAWS SALON INDIA 2017

145.MAP SILVER – POETRY – TTL INDIA 2017

146. SALON HM – NO LIMIT – CORSICA SERBIA 2017

147. SALON HM – GHEORGHE – ZETA CIRCUIT KOTOR 2017

148. PSA HM – POETRY – ARTFOTO BOSNIA HERTEGOVINA 2017

149.SALON HM – GHEORGHE – ACRUVIUM CIRCUIT BOSNIA

HERTEGOVINA 2017

150.FIAP HM – GHEORGHE – BEST OF CF BRAILA 2017

151.JURY GOLD MEDAL – TEMPTATION – BEST OF CF BRAILA 2017

152.POETRY – JURY GOLD MEDAL – BEST OF CF BRAILA 2017

153.FIAP HM – NO LIMIT – BEST OF CF BRAILA 2017

154.SALON PRIZE 1 – RAINBOW MIND – ADVENTURE NEGOTIN 2017

155.FIAP GOLD – POETRY – PHOTO SPECTRA INDIA

156.FIAP GOLD – POETRY – NUMISMATIC RUSIA 2017

157.CHAIRMAN CHOICE – GHEORGHE – 18 CHHAYAPATH INDIA 2017

158.BRONZE MEDAL RPS – POETRY – 18 INTERNATIONAL

PHOTOGRAPHYC ART SIBIU 2017

159.SILVER MED IUP – NO LIMIT – 18 INTERNATIONAL

PHOTOGRAPHYC ART SIBIU 2017

160.JUDGES CHOICE 2 – POETRY -5TH OLIMPIC

PHOTO CIRCUIT HERMES GRECIA 2017

161.PSA HM – HEAD LOST -5TH OLIMPIC PHOTO

CIRCUIT HERMES GRECIA 2017

162.FCBM SILVER – POETRY – INTERNATIONAL HIGHLAND BANAT

ROMANIA 2017

163. AAFR HM – TEMPTATION – INTERNATIONAL HIGHLAND BANAT

ROMANIA 2017

164.AAFR HM – TEGLAS FAMILY – 8TH SALON TARGU

MURES ROMANIA 2017

165.FIAP HM – NOMAD – BUCOVINA MIL 3 SUCEAVA ROMANIA 2017

2018

166.PSSA CERTIFICATE OF MERIT – SILVER FEELINGS –

PHOTOVAULT SOUTH AFRICA 2018

167.DIPLOMA AFG – RAINBOW MIND – 2ND GEORGIAN

DRAG – GEORGIA 2018

168.PSA GOLD MEDAL – DREAM LAND – DIGIFOCUS INDIA 2018

169.PSA HM – SILVER FEELINGS – ZURICH GRAND SALON 2018

170.PSA HM – KEEP GOING – PALANGA SALON LITUANIA 2018

171.SILVER MEDAL SALON – THE END OF THE FISHING DAY –

MANHATTAN SUA 2018

172.SH BRONZE MEDAL – SILVER FEELINGS – SYDNEY HARBOUR

AUSTRALIA 2018

173.IAAP RIBBON – CAPTIVE IN MY MIND – BARDAF SLOVACIA

2018

174.BARDAF BRONZE – THE END OF THE FISHING DAY – BARDAF

SLOVACIA 2018

175.SFF SILVER – TRADITIONAL FOOD – BARDAF SLOVACIA 2018

176.IAAP RIBBON – COCK OF THE HOUSE – PHOTOGRAFIS

MUNTENEGRU 2018

177.SALON HM – GAME IN A SUMMER DAY – AQUA

TAJIKISTAN  2018

178.SALON MEDAL – BLUE LAND – NUMISMATIC RUSIA 2018

179.IUP SILVER MEDAL – SECONDS RUNNING   SIBIU 2018

180.PSA BRONZE – WORLD FROM DREAM -SIBIU 2018

181.PSA HM – PINK HAT – 6TH OLIMPIC PHOTO

CIRCUIT ZEUS GRECIA 2018

182.DIPLOMA 1 – BODY LINE 3 – 6TH OLIMPIC

PHOTO CITCUIT APHRODITE GRECIA 2018

183.AAFR HM – LIFE BALANCE – BUCOVONA MIL 3 SUCEAVA

ROMANIA 2018

184.CEF BRONZE MEDAL – THE END OF THE FISHING DAY – VILA

JOIOSA SPANIA 2018

2019

185. FIP GOLD MEDAL – TENDERNESS -12NBPC  INDIA

186.SGIPL BRONZE – DAKOTA DREAM – 12NBPC INDIA

187.FIAP HM – QUIETLY – MOLDOVA IMAGE& ART SALON

188.JURY CHOICE AWARD – ONISIM – MOLDOVA IMAGE & ART

SALON

189.SALON SILVER – ALONE IN THE NIGHT – SINGIDUNUM SERBIA

190.ICS HM – DAKOTA DREAM – 3RD TAPAS INDIA

191.SPECIAL RIBBON – STORY IN RED – AZERBAIJAN

192.JURY CHOICE AWARD – ONISIM – AZERBAIJAN

193.SPECIAL SILVER MEDAL – STORY IN RED – BEAUTIFUL LIFE

IS RUSSIA

194.CERTIFICATE OF MERRIT – TENDERNESS – CAPE TOWN  AFRICA DE SUD

195.PSA HM – MOCANITA- DHAKA INT.PHOTO AWARD BANGLADESH

196.SALON GOLD – TENDERNESS – 12. INT. SALON VARNA

BULGARIA

197.GPU GOLD – POOR AND HAPPINESS – 12 INT.SALON VARNA

BULGARIA

198.GPU GOLD – BELL TOWER – 12 INT.SALON VARNA BULGARIA

199.DPA SILVER MEDAL – SILKY – EMERALD IRLANDA

200.DPA HM – STORY ABOUT TIME – EMERALD IRLANDA

201.ICS 5HM – SILKY – 4TH. DANUBE CIRCUIT

SERBIA

202.SALON 5HM – MOMENTS1 – 4TH DANUBE CIRCUIT

SERBIA

203.BCAP 6HM – PRAYER – 4TH DANUBE CIRCUIT

BELARUS

204.SALON 1HM – TENDERNESS – 4TH WONDER BOR

SERBIA

205.SALON SILVER MEDAL – STORY ABOUT TIME – 6TH

INFINITY BOSNIA HERZEGOVINA

206.SALON BRONZE MEDAL – STYLISH BLUE – 6TH

BOSNIA HERZEGOVINA

207. IAAP HM – STYLISH BLUE – ILLUSION MACEDONIA

208. FIAP HM – MEMORIES1 – 1ST MONTEVERDI

MONTENEGRO

209. PSA GOLD MEDAL – MEMORIES 1- 6TH SHADOW

SERBIA

210. SALON DIPLOMA – DREAM – WORLD ECO PHOTO RUSSIA

211.RAFFLESS MERIT AWARD – POETRY – RAFFLES PHOTO AWARDS

SINGAPORE

212.RAFFLESS MERIT AWARD – RED RAIN – RAFFLES PHOTO

AWARDS SINGAPORE

213.APU GOLD MEDAL – SANZIANA 2 – RAFFLES PHOTO AWARDS

SINGAPORE

214.FIAP HM – PLACE OF HEAVEN – 20TH  INT.SALON SIBIU ROMANIA

215.IUP RIBBON – QUIETLY – 20TH  INT.SALON SIBIU ROMANIA

216.FIAP HM – RED RAIN – 20TH  INT.SALON SIBIU ROMANIA

217.FIP GOLD – RED RAIN – 3RD FOTOFAIR INDIA

218.SALON PRISE – POOR AND HAPPINESS – 1ST MAN

AND WORK SERBIA

219.PSA BRONZE MEDAL – ALSTROEMERIA – EUEASIA PHOTO

AWARDS RUSIA

220.IUP GOLD MEDAL – STORY ABOUT TIME – 4TH

INT.CIRCUIT CAMERA OBSCURA SERBIA

221.BCAP 3HM – MEMORIES1 – 4TH INT.CIRCUIT

CAMERA OBSCURA SERBIA

222.PSA GOLD MEDAL – POETRY – 4TH EXHIBITION

DESIRE SERBIA

223.MOL BRONZE MEDAL – POOR AND HAPPINESS – 4TH

EXHIBITION DESIRE SERBIA

224.CIEP HM – ALSTROEMERIA – CAMPINA ROMANIA

225.GPU RIBBON – CIRCUIT BABEL BELGIA

226.KAERJENG DIPLOMA – SANZIANA 2 – CIRCUIT BABEL

LUXEMBURG

227.COUP DE COER – MEMORIES1(MOMENTS1) – CIRCUIT BABEL

LUXEMBURG

228. LE CATALAN DIPLOMA – POETRY – CIRCUIT BABEL FRANTA

229.HM – SANZIANA 2 – PHILARMONIA KYRGYSTAN

230.HM – JADE – PHILARMONIA KYRGYSTAN

231.APU GOLD MEDAL – FOLLOW YOUR DREAMS – SINGAPORE

CIRCUIT DIGIRAP

232.PHOTOVIVO HM – GRACE- SINGAPORE CIRCUIT DIGIRAP

233.CIRCUIT MERIT – INDIGO – SINGAPORE CIRCUIT DIGIRAP

234.ICPE HM – AIRA – SINGAPORE CIRCUIT DIGIRAP

235.APAS GOLD MEDAL – GRACE – SINGAPORE CIRCUIT PHOTOVIVO

236.PHOTOVIVO GOLD MEDAL – INDIGO – SINGAPORE CIRCUIT

SANDVEN IMAGE HOUSE

237. PHOTOVIVO GOLD MEDAL – SECONDS RUNNING – SINGAPORE CIRCUIT

SANDVEN IMAGE HOUSE

238.ICPE HM – BETWEEN EARTH AND HEAVEN – SINGAPORE

CIRCUIT SANDVEN IMAGE HOUSE

239.UPA BRONZE MEDAL – MOMENTS 1 – NARIKALA GEORGIA

2020

240.IUP 2HM – GRACE – 8TH MIROC DIGITAL SERBIA

241.SALON BRONZE MEDAL – GRACE – 8TH MIROC DIGITAL

AFRICA DE SUD

242.SALON BRONZE MEDAL – FLAKES – MAITLAND AUSTRALIA

243.FZS BRONZE MEDAL – PUPPET – MASK SLOVENIA

244. IIAP RIBBON PHOTO SALON KICEVO – LIFE IS DANCE AND FLIGHT – PHOTO SALON KICEVO

MACEDONIA

245. IAAP BRONZE MEDAL – TEA TIME – PHOTO SALON

KICEVO  MACEDONIA

246. GPU GM – HANDMADE COOKIES – 3rd DIGITAL CIRCUIT

PEOPLE OF THE WOLRD SERBIA

247.  GPU HM-CAPTIVE PRINCESS – – 3rd DIGITAL CIRCUIT PEOPLE OF THE WOLRD SLOVAKIA

248. FBP SILVER MEDAL – ICE WOMAN -3rd INT PHOTO CONTEST

COMINES BELGIA

249. IAAP RIBBON – MOMENTS 1 – 3rd INT PHOTO CONTEST

COMINES BELGIA

250.GPU HM – INDIGO -6th SINGIDUNUM SERBIA

251. SALON HM – KEEP THE DISTANCE – 6th SINGIDUNUM SERBIA

252. SALON BRONZE – TULIP LOVE – 13th INT.SALON VARNA

BULGARIA

253. SALON BRONZE – ICE WOMAN – 9th RIVNE PHOTOGRAPHIC

ART CUP UKRAINA

254. SALON DIPLOMA – ALSTROEMERIA – INT. SILIAN

ORGANIZATION BELGIA

255.FIAP GOLD SERBIA – ALSTROEMERIA – 5th Danube Digital

Circuit Serbia- Belarus – Africa de Sud

256. SALON SILVER MEDAL SERBIA – EASTER LAMB – 5TH DANUBE

DIGITAL CIRCUIT SERBIA – BELARUS – AFRICA DE SUD

257.SALON SILVER MEDAL BELARUS – OLD TIME – 5TH DANUBE

DIGITAL CIRCUIT SERBIA – BELARUS – AFRICA DE SUD

258.BCAP HM SERBIA – FRAGILE -5TH DANUBE DIGITAL CIRCUIT

SERBIA – BELARUS – AFRICA DE SUD

259.MOL HM AFRICA DE SUD – ALSTROEMERIA – 5TH DANUBE

DIGITAL CIRCUIT SERBIA – BELARUS – AFRICA DE SUD

260. PSA GOLD – ALSTROEMERIA – 2ND INTERNATIONAL PHOTO

EXHIBITION NARIKALA GEORGIA

261. SALON BRONZE – OLD TIME- 2ND INTERNATIONAL PHOTO

EXHIBITION NARIKALA GEORGIA

262. DIPLOMA PHOTOLIFE – NEAR THE CLOUDS – 2ND

INTERNATIONAL PHOTO EXHIBITION NARIKALA GEORGIA

263. PSA GOLD – TIME STORY – HOT SHOT SALON INDIA

264. CM1 – LETTERS – HOT SHOT SALON INDIA

265.PREMIUL 2- MIEL DE PASTI- REDUTA BRASOV

266.TROFEUL CAROL POP DE SZATHMARY – SUFLETUL LUTULUI –

FDE CLUJ NAPOCA

267.TROFEUL CAROL POPP DE SZATHMARY – BRANZA LA USCAT –

FDE CLUJ NAPOCA 2019

268.TROFEUL CAROL POPP DE SZATHMARY – HAI NOROC – FDE

CLUJ NAPOCA 2019

269. FIP RIBBON – MOMENTS1 – AEGEAN MAN AND SEA GRECIA

270.GPU HM – SECONDS RUNNING – 2ND INT SALON LIGHT N SHADE

INDIA 2020

271.PSA HM – TISCANY – BEAUTY FACE AND BODY SERBIA 2020

272. FSS BRONZE MEDAL – ALSTROEMERIA – BEAUTY FACE AND

BODY SERBIA 2020

273.ART4 HM  – TIME STORY- 5TH EXHIBITION WONDER SERBIA

274. SALON5 HM – MOMENTS1 – 5TH EXHIBITION WONDER SERBIA

275. FIAP HM – FIGHT – 5TH DANUBE DIGITAL CIRCUIT BULGARIA

276.GPU HM – ALSTROEMERIA – 1ST CIRCUIT PHOTO BRIDGE GEORGIA

277. DIPLOMA PHOTOLIFE – MOMENTS1 – 1ST CIRCUIT PHOTO BRIDGE GEORGIA

278.FIAP HM – ALSTROEMERIA – 1ST CIRCUIT PHOTO BRIDGE INDIA

279.FIAP GOLD MEDAL – TUSCANY – 1ST PARALLELISM INTERNATIONAL INDIA

280. IAAP BRONZE MEDAL – CHATELAINE – ART SIDE NORTH MACEDONIA

281.CERTIFICATE HM – TULIP LOVE -SAP INDIAN PHOTOGRAPHY

 

2021

282. PPC HM – START OF A NEW DAY – 9TH MIROC -DONJI- SERBIA

283. DIPLOMA SALON – ALSTROEMERIA – PACAYA GUATEMALA

284. WOS GOLD MEDAL – DOSCTOR LIFE – 4TH SHADOW INT. SALON  INDIA

285. ICS HM – ALSTROEMERIA – 4TH SHADOW INT. SALON INDIA

286.PSA HM – RED SPOT – SARDINIA PHOTO CONTEST ITALY

287.DIPLOMA – START OF A NEW DAY – SANTA MARIA GUATEMALA

288. SALON BRONZE MEDAL – ALSTROEMERIA – UNLIMITED SERBIA

289.MOL GOLD BADGE – FRAGILE – UNLIMITED SERBIA

290. MERRIT AWARD CIRCUIT – FLAMES – SANDVEN IMAGE HOUSE SINGAPORE

291. MERRIT AWARD CIRCUIT – IRIS – SANDVEN IMAGE HOUSE SINGAPORE

292. PHOTO VIVO GOLD MEDAL – BLUE EYE IN THE SHADOW – SANDVEN IMAGE HOUSE SINGAPORE

293.MERRIT AWARD CIRCUIT – TUSCANY – SANDVEN IMAGE HOUSE SINGAPORE

294. IAAP BRONZE MEDAL – IRIS – KICEVO MACEDONIA

295. NATIONAL SILVER MEDAL FLAMES – KICEVO MACEDONIA

296. IRRIS RIBBON – GRAFFITY – IRIS INDIA

297.IAAP BRONZE MEDAL  – LETTERS – CAPPADOCIA TURCIA

298. PSA GOLD MEDAL – FLAMES – CAPPADOCIA TURCIA

TOTAL 298 PREMII

107  MEDALII

146 HM

7 TROFEE

2 PLACHETE

28 DIPLOME

6 PREMII SPECIALE

Țări cu premii câștigate:

1.ALBANIA

2. AFRICA DE SUD

3. ARGENTINA

4. ARMENIA

5. AUSTRIA

6. AUSTRALIA

7. AZERBAIJAN

8. BANGLADESH

9. BELARUS

10. BELGIA

11. BOSNIA

12. BULGARIA

13. CEHIA

14. CIPRU

15. CHINA

16. CROATIA

17. CUBA

18. ELVETIA

19. EMIRATELE ARABE

20. FRANTA

21. GEORGIA

22. GERMANIA

23.GRECIA

24 GUATEMALA

25. INDIA

26. IRAN

27. IRLANDA

28. ISRAEL

29.ITALIA

30. KOSOVO

31. KYRGYSTAN

32. LITUANIA

33. LUXEMBURG

34. MAREA BRITANIE

35. MACEDONIA

36. MUNTENEGRU

37.NEPAL

38. NORVEGIA

39. POLONIA

40. REPUBLICA MOLDOVA

41. ROMANIA

42. RUSIA

43. SERBIA

44. SINGAPORE

45. SLOVACIA

46. SLOVENIA

47. SPANIA

48. SUA

49. SUEDIA

50. TAJIKISTAN

51. TANZANIA

52. TURCIA

53. UKRAINA

54. UNGARIA

Mai multe fotografii puteti vedea pe blogul meu: www.adelarusu.blogspot.com

Tel: 0744.210.670